Home · Zarabianie na plikach · Czym jest właściwie uploading?

Czym jest właściwie uploading?

W wcześniejszym artykule wspomnieliśmy w kilku słowach o jednej z metoda zarabiania w sieci. Według nas jest jedna z najlepszych metod, choć nie każdy przyzna nam racje. Zasadniczo wielu z was nie wie czym tak naprawdę jest uploading i co on sobą reprezentuje. W dzisiejszym artykule postaramy się wam jasno i zwięźle wytłumaczyć czym jest wspomniany uploading oraz dlaczego warto zarabiać w tym pieniądze.

Sam uploading to proces, w którym my jako jednostka wysyłamy jakiś plik na dany serwer – ten plik zazwyczaj jest wysyłany z naszego prywatnego komputera. Warto jednak pamiętać, że kiedyś zarabianie na uploadowaniu plików nie było możliwe. Obecnie powstało wiele firm, które płacą za uploading na ich serwery. Właściwie warto wytłumaczyć, że wspomniane firmy nie płacą nam za wrzucenie pliku na ich serwer, ale późniejsze ściągnięcie tego pliku przez inne osoby rozmieszczone na całym świecie. Większość z nas chciała by już na samym początku dowiedzieć się ile jesteśmy w stanie zarobić na takim uploadingu. Nie można tutaj podać jednoznacznych kwot, gdyż jest to uzależnione od wielu czynników. Jednym z czynników jest kraj z którego pobierany jest plik. Firmy płacące za uploading z reguły więcej płacą za ściągnięcie danego pliku w krajach, gdzie jest mniejsze piractwo.

Warto jednak pamiętać, że samo zarabianie na uploadingu wiąże się z zaangażowaniem naszego czasu i to naprawdę w szerokim aspekcie. Swoje pliki – w postaci linków – będziemy musieli umiejętnie rozmieszczać na różnego rodzaju stronach czy forach internetowych i to nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Z pewnością wielu z was jeszcze nie zdaje sobie sprawy z tego na czym tak naprawdę zarabiamy. Firmy płacą nam za to, że dana osoba ściągnie od nas plik. Stawki są naprawdę różne – na łamach tego serwisu opiszemy wam kilka z nich – i jest to zależne od danej firmy. Przykładowo dostaniemy 15$ za 1000 pobrań naszego pliku.

Wbrew pozorom nie jest to aż tak ciężkie do osiągnięcia. Dodatkowo warto pamiętać, że możemy odnieść dodatkowy profit za sprzedanie – pośrednie – konta premium. Za to też otrzymujemy stosowne pieniądze. Nie zapominajmy też o poleconych, którzy także zarabiają dla nas – otrzymujemy co miesiąc nie więcej niż 20 procent ich zarobków. Zapraszamy do kolejnych artykułów, w których przedstawimy kilka dowodów na to, że warto w tym biznesie siedzieć.

03.06.2013. 09:21